Zprávy OVV ČSLH

SEZONA 2017/2018:

Zápis z předsezonního aktivu (v elektronické podobě .WORD a .PDF)
Ve čtvrtek dne 20. 9. 2017 v 18:00 hodin se v prostorách ZS Blansko konal předsezónní aktiv klubů. Aktivu se zúčastnili:

za OVV Blansko:
Petr Zukal – předseda OVV
František Kitner – předseda KR, člen OVV Karel Hájek – předseda STK, člen OVV
David Scheiner – předseda DK, člen OVV
Stanislav Scheiner, správce webu

za kluby LH:
p. Kozel – TJ Sokol Březina
p. Blažek – TJ Sokol Černá Hora
p. Kožený – TJ Spartak Adamov
p. Kuběna – TJ Rájec – Jestřebí
p. Hofírek – Dynamiters Blansko HK “B“ p. Ševčík – HC Blansko
p. Štefan – Tatran Hrušky p. Marčík – HLC Bulldogs
p. Skalník, p. Kříž – HC Veverská Bítýška

  1. Oddíly odevzdaly vyplněnou přihlášku do soutěže.
  2. Proběhl výběr vkladů do soutěže – částka 2000,- Kč. Vítěz soutěže slušnosti – Černá Hora pouze 1/2, tj. 1000,- Kč.
  3. Všechny kluby vyřešily svoje finanční závazky vůči OS ČSLH Blansko za uplynulý ročník. Zástupci oddílu TJ Sokol Březina dostali prostor, aby se vyjádřili k trestům z utkání č. 60 ročníku 2016/2017. Oddíl Březiny vyjádřil svůj nesouhlas s výši trestů u některých hráčů (pozastavení činnosti) a připadá jim nepřiměřená a neadekvátní vůči okolnostem, které výše jmenované utkání doprovázely.

          K tomuto se vyjádřili předseda KR František Kitner a předseda DK David Scheiner. Bylo jednozačně řečeno, že trest je přiměřený okolnostem a je v souladu s herním a disciplinárním řádem a pravidly ledního hokeje. Na tom se nic měnit nebude.

  • Oddílům bylo jednoznačně řečeno, že fyzická napadení a hrubé urážky rozhodčích nebudou tolerovány a budou se trestat v podobném duchu a kluby byly upozorněny, aby byly k rozhodčím tolerantní, protože jich je nedostatek.
  1. Do soutěže se pro sezonu 2017/18 se přihlásilo 7 oddílů.

Ze soutěže se odhlásilo mužstvo HC Blansko (Andrlecht) a pro tento ročník 2017/2018 do soutěže nenastoupí. OVV ČSLH Blansko poděkoval za dlouholetou účast v soutěži, a nabídl možnost kdykoliv se znovu přihlásit do soutěže.

  1. Zástupci oddílu HC Veverská Bítýška představili svůj návrh a zájem o vstup do soutěže. Zástupci ostatních oddílů přihlášených do soutěže hlasovali o přijetí HC Veverská Bítýška do soutěže.

PRO: 7
PROTI: 0
Veverská Bítýška byla jednomyslně přijata do soutěže, oddíl se přijímá do soutěže na 1 rok, spolupráce může být prodloužena. Klub byl seznámen se všemi podmínkami, systémem a herními řády soutěže.

  1. Oddíly budou odehrávat utkání na zimním stadionu Blansko, kromě oddílu HLC Bulldogs Brno, který bude odehrávat svá domácí utkání na zimním stadionu v Boskovicích.

Proběhla diskuze o odehrávání zápasů na jiných stadionech, než soutěží stanovených (např. Vyškov). Zástupci OVV se vyjádřili, že může být udělena vyjímka odehrát zápas na jiném stadionu, který však musí splňovat podmínky a řády stanovené soutěží. Oddíly se musí mezi sebou vzájemně domluvit, a s dostatečným předstihem informovat OVV ČSLH Blansko a správce stadionu Blansko.

  1. Začátek soutěže byl stanoven na víkend 28. – 29. 10. 2017.O Vánočních svátcích a na Nový rok se soutěž nehraje. Přes jarní prázdniny (únor) se budou zápasy standardně odehrávat jako po celou sezonu.
  2. Rozlosování soutěže provede správce webu OVV ČSLH Blansko.

V Blansku 20. 10. 2017,
zapsal Stanislav Scheiner, správce webu

Petr Zukal,
předseda OVV ČSLH Blansko